بلاگ, مقالات

به چه نکاتی قبل از خرید لیبل پرینتر باید توجه کنیم ؟ ( راهنمای خرید لیبل پرینتر )

 

چرا لیبل پرینتر بخریم ؟ پرینتر معمولی جوابگوی کارم نخواهد بود ؟

 برای چاپ بارکد از یک پرینتر معمولی  استفاده می ‎کنید؟ این راه ممکن است در کوتاه مدت مناسب باشد، اما اگر قصد دارید کسب و کارتان را بزرگ کنید و یا سیستم توزیعتان پیشرفته تر شود، استفاده از یک پرینتر معمولی مقرون به صرفه نیست.
1.  لیبل پرینتر در مقایسه با یک پرینتر معمولی، با توجه به طراحی ‎اش زمان خرابی کمتری خواهد داشت و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارد.
2. چاپگرهای بارکد طوری طراحی شده‎اند تا به نسبت پرینتر های معمولی، استفاده بهتری از برچسب ها و لوازم اداری داشته باشند.
3. پرینترهای بارکد از رول های برچسب استفاده می‎ کنند که ارزان تر از ورق های برچسب هستند. پرینترهای بارکد علاوه بر هزینه کمتر تجهیزات و لوازم  و کم کردن ریسک خرابی، می ‎توانند با جلوگیری از اتلاف کاغذ و افزایش بهره وری در صرفه جویی هزینه به شما کمک کنند.
4. کیفیت برچسب های تولیدی توسط یک لیبل پرینتر به مراتب بالاتر از برچسب تولیدی یک چاپگر استاندارد می باشد ، بنابر این ریسک خراب کردن کمتری را تجربه خواهید کرد.
در هر زمانی از خواندن این مقاله اگر سوالی برایتان پیش آمد می توانید به صورت تلفنی با کارشناسان رمزینه سنتر مشورت نمایید.

با توجه به حجم چاپتان برنامه ریزی کنید :

حجم کار چاپ شما مشخص می‎ کند که نیاز به کدام یک از پرینترهای لیبل زن کوچک، متوسط ​​یا مخصوص دارید. پس چه تعداد برچسب به طور روزانه چاپ می ‎کنید؟ و چه تعداد در هفته؟
چاپ کم به حجم معمولا کمتر از 100 برچسب در روز یا حدود 500 عدد در هفته اشاره می‎ کند.
مثالهای رایج در مورد حجم کم عبارتند از: کنترل موجودی اولیه و ردیابی دارایی مربوط به مدیریت دارایی، انبارداری و کارهای مربوط به موجودی. پرینترهای دسکتاپ برای عملیات چاپ با حجم کم به خوبی عمل می ‎کنند و گزینه مقرون به صرفه‎ای برای شروع پروسه چاپ بارکد به حساب می ‎آیند.
چاپ متوسط. ​​چاپی با حجم حدود 100-300 برچسب در روز را می ‎توان حجم متوسط به شمار ‎آورد. مثالهای کاربردی معمول شامل مدیریت دارایی، انبارداری، کنترل موجودی، فروش بلیط، تحویل و کارهای خدماتی می ‎باشد.
چاپ با حجم بالا. چاپ بیش از 300 برچسب در روز به عنوان چاپ حجم بالا در نظر گرفته می ‎شود. این نوع از عملیات بارکد سازی معمولا در شرکت های بزرگ با انبارهای متعدد دیده می ‎شود. این محیط ها نیاز به پرینترهای انتقال حرارتی سطح بالا دارند که قادر به کار بیست و چهار ساعته هستند.

الزامات کسب و کار شما چیست؟

اولین قدم برای انتخاب یک چاپگر لیبل این است که تعیین کنید برچسب بارکد شما در چه موردی استفاده خواهد شد و قرار است روی چه سطحی بچسبد. آیا به برچسب های حمل و نقل روی جعبه‎ها، برچسب های کوچک برای اقلام ظریف مانند جواهرات، و یا به برچسب های ضد آب برای بطری شامپو نیاز دارید؟

مقاومت لازم برای انتخاب لیبل پرینتر مناسب

برچسب شما باید در برابر چه چیزی مقاومت کند؟ برچسب ها در معرض سایش و پاره شدن قرار می‎ گیرند و ممکن است در معرض انواع مختلف عناصر طبیعی باشند که می ‎توانند کیفیت چاپ را تحت تاثیر قرار دهند.
مواد شیمیایی – آیا برچسب شما باید در برابر تماس با مواد شیمیایی خاصی مقاوم باشد؟ آیا آن را در معرض روغن، گریس، الکل، حلالهای تمیز کننده یا سایر مواد شیمیایی قرار می ‎دهید که ممکن است به بارکد چاپ شده آسیب برساند؟
نور – آیا برچسب شما در معرض نور UV یا فلورسنت قرار می ‎گیرد که می ‎تواند تصاویر را به سرعت از بین ببرد؟
ساییدگی – برچسب شما با چه نوع تماس، مالش یا خراشی روبرو می‎ شود؟ این موارد ممکن است تصویر روی برچسب را از بین ببرند.
مواد برچسب
دانستن میزان مقاومت برچسب، نوع و جنس برچسبی را که نیاز دارید تعیین خواهد کرد. برچسب های ساده کاغذی برای برنامه‎های کاربردی عمومی‎ مانند برچسبهای حمل و نقل و برچسبهای روی قفسه ها عملکرد خوبی دارند. در حالیکه برچسب‎های پلی پروپیلن یا مصنوعی برای مواردی که به دوام و مقاومت بالا نیاز دارد مناسب خواهند بود. جنس برچسبها همچنین تعیین خواهد کرد که آیا نیاز به یک پرینتر انتقال حرارتی دارید یا روش حرارتی مستقیم، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

شرایط محیطی جهت انتخاب چاپگر لیبل

در چه نوع محیطی از برچسب خود استفاده خواهید کرد؟ عوامل محیطی می ‎تواند بر دوام چاپ و چسبندگی برچسب تاثیر بگذارد و تعیین کننده این است که آیا شما نیاز به یک پرینتر دسکتاپ و رومیزی دارید یا یک پرینتر صنعتی.
در محیط بیرون – آیا برچسب‎های شما در خارج از محیط دربسته و در زیر باران، آفتاب، گرما و یا سرمای شدید مورد استفاده قرار می‎ گیرد؟
در محیط بیرون و تحت پوشش – آیا برچسب شما توسط حفاظ یا سایه بان در برابر عناصر طبیعی محافظت می ‎شود؟
گرما و سرمای شدید – آیا برچسب شما باید دمای فریزر یا درجه حرارت کوره را تحمل کند؟ آیا برچسب در داخل فریزر استفاده می ‎شود، یا قبل از اینکه به فریزر برسد؟ آیا دمای محیط عملیاتی متفاوت از دمای محیط ذخیره سازی است؟
رطوبت – آیا برچسب شما در محیطی مرطوب مورد استفاده قرار می‎ گیرد یا ذخیره می ‎شود؟
پرینترهای صنعتی در مقایسه با پرینترهای رومیزی
علاوه بر ملاحظاتی که در مورد برچسب وجود دارد، آیا پرینتر شما در محیط دفتری و اداری استفاده خواهد شد یا در یک محیط صنعتی؟ اگر پرینتر شما در یک انبار یا یک مرکز توزیع مورد استفاده قرار می ‎گیرد که در آن گرد و غبار، ضربات شدید و سایش هر روزه وجود دارد، لیبل پرینتر صنعتی بهترین انتخاب خواهد بود. از سوی دیگر، اگر شما بارکدهای خود را در یک محیط اداری تمیز و کنترل شده چاپ می ‎کنید، یک پرینتر دسکتاپ می ‎تواند نیازهای شما را برآورده کند. برای چاپ های کوچک و متوسط و چاپ ​​صنعتی سبک، پرینتر های متوسط ​​می ‎توانند با قیمتی پایین تر از پرینترهای بارکد صنعتی، دوام و استحکام لازم را ارائه دهند.

مشخص شدن سطح برای انتخاب لیبل پرینتر 

روی چه سطحی می‎ خواهید برچسبهایتان را بچسبانید؟ این مورد نوع چسب برچسبتان را تعیین می‎ کند.
آیا سطح به شکل منحنی است یا صاف؟ سطح مورد نظر نرم و هموار است یا خشن؟
جنس سطوح از چیست؟ به عنوان مثال، موج دار، فلز، شیشه، کاغذ، پلاستیک، چوب؟
چسبندگی برچسب
ویژگی‎های سطح، نوع چسب برچسبهایی را که برای موارد استفاده شما مناسب تر است تعیین می‎ کند. برخی از رایج ترین انواع چسبها، چسبهای دائمی، قابل جدا شدن، مخصوص فریزر و مقاوم در برابر ضربه هستند. چسب دائمی ‎به طور معمول برای سطوحی استفاده می ‎شود که برچسب آن نباید جدا شود، در حالی که برچسب های قابل جدا شدن در مواردی استفاده می ‎شوند ‎که برچسبها باید از یک سطح به سطح دیگر منتقل شوند. اگر می ‎خواهید اقلام یخ زده را برچسب گذاری ‎کنید، آیا قرار است قبل از یخ زدن آن از برچسب استفاده کنید یا بعد از آن؟ دمای محیط عملیاتی بر رطوبت نیز تاثیر می ‎گذارد و برچسب های اقلام فریزری از چسب مخصوصی که برای دمای سرد طراحی شده است بهره می‎ گیرند. برچسب های مقاوم در برابر ضربه برای سطوح خشن و دارای بافت ویژه مانند تایرها به کار می ‎روند که نیاز به دوام و مقاومت بالایی در برابر عناصر طبیعی و فضای باز دارند.

اندازه برچسب و تأثیر آن بر انتخاب لیبل پرینتر

اندازه برچسب مورد نیاز شما چقدر است؟
 آیا به برچسب های کوچک برای چسباندن روی جواهرات نیاز دارید و یا برچسب‎ های بزرگ روی بسته‎های حمل و نقل؟ اندازه برچسب شما، تعیین کننده اندازه پرینتر و میزان dpi پرینتر است. برچسبهای بزرگتر نیاز به پرینترهای بزرگتری دارند و بالعکس. علاوه بر این، برچسب های کوچک نیاز به وضوح چاپ بالاتری برای حفظ کیفیت بارکد در اندازه‎های کوچکتر دارند. این امر به این معنی است که جهت داشتن وضوح کافی برای بارکدهای کوچک، نیاز به پرینتری با رزولوشن بالاتر و تعداد نقطه های بالاتر در هر اینچ دارید(dpi) پس در هنگام خرید لیبل زن حتما به اندازه آن دقت نمائید .
اندازه استاندارد برچسب
استفاده از برچسبهایی با اندازه‎های استاندارد، رویکرد مقرون به صرفه‎ای خواهد بود. اندازه‎های رایج برای برچسبهای بارکد برحسب اینچ شامل برجسبهای 4 × 6، 1 × 2، 1 × 3 و غیره هستند. برچسب های سفارشی گران تر هستند و برای سفارشی بودن آنها می ‎بایست هزینه هایی پرداخت ‎کنید. همچنین برای داشتن گرافیکهای از پیش چاپ شده و چاپ لوگو بر روی برچسبهای خود نیز هزینه بیشتری باید بپردازید.

 

آیا شما نیاز به برچسب هایی دارید که برای یک کاربرد منحصر به فرد یا یک صنعت خاص هستند؟

 

آیا کسب و کار شما نیاز به چاپ رسید، دستبند و یا بلیط دارد؟ پرینترهایی که به طور خاص برای این کاربرد ها طراحی شده‎اند، یک روش کارآمد برای تولید بارکدهای خاص هستند.
پرینترهای بلیط – بلیط ها معمولا بر روی یک ورق بزرگ پیوسته و سوراخ شده با سطوح یا نوارهای رنگی بین هر بلیط چاپ می ‎شوند. پرینترهای بلیط از علامتهای خط چین برای تعیین سطح بالایی فرم و چاپ دقیق هر یک از بلیط‎ها استفاده می ‎کنند.
پرینترهای رسید یا فیش پرینتر – برای تحویل مستقیم در فروشگاه (DSD)، ایده آل هستند. فیش پرینترهای همراه به کارکنان تحویل اجازه می ‎دهند که به طور سیار بتوانند رسیدها و صورتحسابها را چاپ نمایند. فیش پرینترها معمولا فقط برای چاپ رسیدها استفاده می ‎شوند و برای برچسبها استفاده نمی‎ شوند.
موبایل پرینترها – پرینترهای موبایل در محیط انبار، می ‎توانند برای چاپ مجدد و جایگزینی برچسبهای آسیب دیده مورد استفاده قرار گیرند. موبایل پرینترها همچنین یک شیوه وایرلس (بی سیم) و کارآمد برای برچسب زدن به اقلامی که به‎روزرسانی یا مرمت احتیاج دارند، ارائه می ‎دهند. به طور معمول، پرینترهای موبایل برای چاپ برچسب در حجم کم استفاده می  ‎شوند و دستگاه های بسیار کمی وجود دارند که ‎هم برچسبها و هم رسیدها را چاپ می ‎کنند.
پرینترهای مچ بند – پرینتر مچ بند یک روش کارآمد برای چاپ بارکدهای فردی و پیگیری افراد یا بیماران است. برای بیمارستان ها و محیط های بهداشتی، دستبندها و پرینترهایی با پوشش ضد میکروبی وجود دارد.
پرینترهای دسکتاپ – پرینترهای بارکد و برچسب دسکتاپ یا رومیزی، برای دفاتر و محیط های خرده فروشی ایده آل هستند. یعنی محیطهایی که نیاز به چاپ با کیفیت بالا در حجم کم تا متوسط ​​دارند.
لیبل پرینتر صنعتی – پرینترهای برچسب و بارکد صنعتی، گزینه‎ای مناسب برای چاپ با حجم بالا بوده و طراحی با دوام برای کاربردهای مختلفی مانند مدیریت دارایی، حمل و نقل، دریافت، تولید و موارد دیگر ارائه می‎ دهند.

چک لیستی برای خرید لیبل پرینتر

 

هنگام خرید پرینتر لیبل زن های مختلف، این چک لیست راهنمای خرید لیبل پرینتر را برای دسترسی به سوالات درست قبل از خرید، نگهداری کنید.
حجم چاپ شما چقدر است؟
· کم
· متوسط
· بالا
الزاماتی که برای کار شما وجود دارد چیست؟
این موارد را در نظر بگیرید:
· مقاومت
· محیط
· سطح
· اندازه
طول عمر مورد نیاز برای برچسب شما چقدر است؟
· کمتر از شش ماه
· بیش از شش ماه
چه روش چاپی لازم است؟
· انتقال حرارتی
· حرارتی مستقیم
چه نوع اتصالی باید در نظر داشته باشید؟
· USB
· اترنت
· بلوتوث
· وای فای

دیدگاهتان را بنویسید