آموزش, مقالات

راهنمای خرید فیش پرینتر

در هنگام خرید فیش پرینتر ممکن است نام های دیگری مانند: فیش زن، چاپگر فیش، دستگاه صدور فیش، دستگاه صدور فاکتوراز فروشنده یا دیگران بشنوید.

سرعت، قیمت، کیفیت، تکنولوژی چاپ و پورت های اتصال از مهمترین مشخصه هایی هستند که برای خرید فیش پرینتر ، باید به آن توجه داشت.

فیش پرینترها به شما این امکان را میدهند که در کمترین زمان، رسید و فاکتورهای خود را چاپ کنید.

هر کدام از فیش پرینترها از درگاه های ارتباطی مختلفی استفاده می کنند. در هنگام خرید فیش پرینتر، بهتر است به نوع درگاه ارتباطی آن توجه نمائید تا بسته به نیاز فروشگاهتان بتوانید از فیش پرینتر به بهترین نحو ممکن استفاده نمائید.

فیش پرینتر TS400

 

فیش پرینتر حرارتی:  این نوع چاپگر بر اثر گرما و حرارتی که بر روی کاغذ ایجاد میکند باعث چاپ اسناد میشود.برخلاف پرینترهای دیگر به شارژ کارتریج و یا جوهر نیازی ندارد و از رول مخصوص برای چاپ استفاده میشود.

فیش پرینتر حرارتی خود به دو دسته تقسیم می شود:

  • چاپگر حرارتی مستقیم

  • چاپگر‌ انتقال حرارتی غیر مستقیم

فیش پرینتر سوزنی: این نوع پرینتر از طریق ضربه زدن پین به ریبون، اسناد را چاپ میکند. در این تکنولوژی کیفیت چاپ ضعیف تر از حرارتی است.

اگر قصد خرید فیش پرینتر برای کسب و کار خود دارید، مهمترین مسئله ای که باید مورد توجه قرار گیرد نیازهای کسب و کار شما است. سرعت، قیمت، کیفیت، تکنولوژی چاپ و پورت های اتصال از مهمترین مشخصه های دستگاه فیش پرینتر بوده که هنگام خرید باید به آن توجه داشت. گزینه های دیگری هم مانند برش دهنده اتوماتیک، عمر دستگاه، مقاومت دستگاه و هزینه های چاپ وجود دارد که از مزایای این چاپگرها محسوب می شود.

فیش پرینتر

قیمت: یکی از فاکتورهای مهمی که باید قبل از خرید فیش پرینتر، آن را در نظر بگیرید قیمت است.دستگاه قیمت بالا یا ارزان بستگی به نیاز و انتظارات شما از این پرینتر دارد.بعد از بررسی مدل و برندها میتوانید به راحتی این دستگاه را با قیمت مناسب مطابق با نیازتان تهیه کنید.

کیفیت چاپ: یکی از پارامتر های مهم این دستگاه کیفیت چاپ آن هاست که این مقدار با DPI مشخص می شود. برای مثال اگر کسب و کار شما داروخانه می باشد و می خواهید برای داروخانه فیش پرینتر تهیه نمائید، باید به سراغ فیش پرینتری بروید که در دقت چاپ بالایی داشته باشد.

پورت اتصال:  این دستگاه ها میتوانند از طریق کابل به رایانه متصل شوند و اطلاعات شما را چاپ میکند. دستگاه هایی که دارای پورت های متنوعی هستند به شما امکانات بیشتری برای اتصال می دهند.

از پورت های مورد استفاده بر روی فیش پرینترها میتوان به  USB ، Serial، Parallel و شبکه اشاره کرد. پرینترهای وایرلس این امکان را به شما می دهد تا از طریق وای فای به رایانه و گوشی های هوشمند متصل شوید و عملیات چاپ را انجام می دهد.

اگر از دستگاه فیش پرینتر برای هایپر مارکت و یا فروشگاه های زنجیره ای می خواهید استفاده نمائید ممکن است تعدادی صندوق فروشگاهی داشته باشید و بخواهید که فیش پرینتر ها به صندوق فروشگاهی متصل شوند، بهترین گزینه انتخاب دستگاه فیش پرینتر دارای پورت شبکه می باشد.

سرعت چاپ: اگر دارای کسب و کاری هستید که تعداد مراجعه کنندگان شما زیاد می باشد، نیاز به خرید فیش پرینتر با سرعت چاپ بالا دارید تا بتواند با سرعت فاکتور مشتریان را صادر کند. یکی از گزینه های انتخابی شما می تواند فیش پرینتر با سرعت چاپ ۳۰۰ میلیمتر بر ثانیه می باشد.

بهتر است بدانید اگر فیش پرینتر را برای استفاده در رستوران می خواهید و مایل هستید با آشپزخانه هم در ارتباط باشید، لازم است تا دستگاه انتخابی شما فول پورت باشد.

اتوکاتر فیش پرینتر: اتوکاتر به دلیل برش خودکاری که بر روی فاکتور می زند سرعت زیادی به کار می بخشد و همین امر نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت دستگاه فیش پرینتر می باشد که کمک کننده ی شما در امر فروش و خدمات دهی بهتر برای مشتریانتان می باشد.

اپلیکیشن: بعضی از فیش پرینترهای حرارتی با نرم افزارهای خاصی کار می کنند. در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید.

کارشناسان ما در رمزینه سنتر آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید